Кийок
Інформаційний портал Київщини
  • :
  • :

Депутати хочуть знищити історичні мозаїки у метрополітені

Депутати хочуть знищити історичні мозаїки у метрополітені

Ініціатори проекту Soviet Mosaics in Ukraine написали відкритого листа мерові міста Віталію Кличку з проханням не чіпати фрагменти мозаїки радянського періоду на станціях столичного метрополітену.

Зокрема, мова йде про  мозаїчне панно на станції метро "Шулявська" (створене 1963 року) — робота  заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Державної премії імені Т. Шевченка,  Івана Литовченка; та мозаїчне панно на станції метро "Палац Україна" (створене 1984 року), автором якого є заслужений діяч мистецтв України, народний художник УРСР Степан Кириченко.

Крім того, активісти наполягають на створенні незалежної експертної комісії для дослідження культурної цінності художнього оздоблення станцій київського метрополітену.

"Відповідно ст.13 Закону України "Про охорону культурної спадщини" об’єкти культурної спадщини незалежно від форм власності відповідно до  їхньої  археологічної,  естетичної, етнологічної, історичної, мистецької, наукової чи художньої цінності підлягають реєстрації  шляхом занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток  України за категоріями національного та місцевого значення пам’ятки. Порядок визначення категорій пам’яток встановлюється Кабінетом Міністрів України. Із занесенням до Реєстру на об’єкт культурної спадщини, на всі його складові елементи, що становлять предмет його охорони, поширюється правовий статус пам’ятки", - наголошується у зверненні.

Зазначимо, у столиці депутати пропонують демонтувати об’єкти оздоблення станцій київського метрополітену, які є носіями комуністичної символіки.

Джерело: Вечірній Київ

Відео

Календар публікацій

« Лютий 2017 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Ексклюзив

Стрічка твітів