Кийок
Інформаційний портал Київщини
 • :
 • :
Київ
-11°C

Під Києвом знайшли незаконні кар'єри з видобутку піску

Цього літа активісти Автомайдану вже показували катастрофічні наслідки для природи незаконного видобутку бурштину в Житомирській області. Однак виявляється, щоб побачити подібний «місячний пейзаж», не потрібно далеко їхати у важкодоступні місця українського Полісся, достатньо відвідати нелегальні піщані кар’єри під Києвом.

 

Всі чотири кар’єри на відео знаходяться в Київській області, іноді практично на межі з Києвом. Нещодавно ми надіслали інформаційні запити в "Державну службу геології та надр України" з метою встановити, чи є спеціальні дозволи на користування надрами (видобуток та вивіз піску, в т.ч. з використанням земснарядів) у фізичних чи юридичних осіб в межах окреслених ділянок, які і були нами відзняті дроном з повітря.

 

У відповідь ПО ВСІМ ділянкам від "Держгеонадра України" ми отримали однакову відповідь: "Відповідно до відомостей, що введені до інформаційної електронної бази даних Державного науково-виробничого підприємства "Геоінформ України", на ділянках надр, обмежених географічними координатами, які зазначені у листі, діючі спеціальні дозволи на користування надрами відсутні".

 

 

Для того, щоб зрозуміти, що було на місці цих кар’єрів ще відносно зовсім нещодавно, достатньо просто подивитися на фото з Google Earth та порівняти їх у часі.

 

В день лише з одного кар’єру вивозяться десятки вантажівок піску, ціна якого стартує від 35 грн. за тонну. Тобто, лише за одну добу(!) власник нелегального кар’єру може заробити до 70-90 тис.грн., при цьому не сплачуючи жодних податків, зборів до бюджету та, звичайно, не вкладаючи гроші у відновлення землі після ведення свого «бізнесу». Лише відкати керівництву міліції та прокуратурі, які роками кришували і продовжують зараз кришувати цей нелегальний багатомільйонний бізнес в Україні.

 

Загалом, лише від чотирьох нелегальних піщаних кар'єрів, які нам вдалося знайти та відзняти на відео, їхні власники отримують більше 65 млн.грн. на рік!  Ось звідки у нас і з'явилися "діамантові" прокурори та начальники-мільйонери райвідділів міліції.

 

Через роботу земснарядів та спеціальних барж, завдяки яким намивається пісок з дна водойми, утворюються ями глибиною до 25 метрів. За даними екологів, за останні роки на Дніпрі з’явилося 185 нових островів.  Це загрожує не тільки обмілінням найбільшої водної артерії, але й утворенням пустель, болотистих місць там, де їх ніколи й не було та знищенням природних нерестовищ риби.

 

Не дивлячись на те, що промисел нелегального видобутку піску процвітає в Київській області вже багато років, його традиційно "не помічають" правоохоронні та різноманітні контролюючі органи, які мали б не допускати подібного природного екоциду, не кажучи вже про багатомільйонні втрати для державного бюджету від подібної "підприємницької" діяльності новоспечених нуворишів-мільйонерів.

 

Сьогоднішня влада в Україні декларує курс на реформування країни, нещодавно "відгримів" перший етап реформування прокуратури, в ці дні відбувається переатестації міліціонерів, які вже за півроку мають стати "копами". Активісти Автомайдану також приєдналися до цього процесу, автомайданівці є серед членів атестаційних комісій і ми точно можемо сказати, що далі так не буде, як було. Громадськість вже не дозволить безкарно, просто на очах серед білого дня продовжувати грабувати країну.

 

Після закінчення переатестації правоохоронців, ми обіцяємо активно долучитися і до перевірки якості нових поліцейських вже не лише на словах під час співбесід чи тестів, а й у розслідуванні ними конкретних кримінальних справ!  І одним з головних екзаменів для київських копів - це і буде боротьба в тому числі з нелегальним видобутком піску на території Києва та області.

Відео матеріалу
{com/watch?v=MTP8o-L5E7sremote}http://kyiok.com.ua/https://www.youtube.com/watch?v=MTP8o-L5E7s{/com/watch?v=MTP8o-L5E7sremote}
Tweet

Відео

Афіша

 • 22-24.01 У Києві безкоштовно покажуть 5 японських фільмів

 • 16.01 у Мистецькому Арсеналі відбудеться благодійний захід «Різдвяна Свічечка»

 • 28.01 о 19:00 в Українському домі Національний ансамбль «Київські солісти», програма: «Звучання Землі. Побачити музику».

 • Куди у Києві піти на Новий рік і Різдво 2016

 • 23.12 в кінотеатрі "Київ" покажуть кращі українські короткометражки 2015 року

 • 16.12 У Києві пройдуть Всеукраїнські ігри єдиноборств

 • 16-20.12 Києві відбудеться «Різдвяний Арсенал»

 • 20.11 Киян запрошують на ексклюзивну виставку малюнків на гільзах 18:00 

 • 26.10-2.11 У Києві пройде фестиваль «Нове британське кіно»

 • 4-9 листопада – 6-й фестиваль «Сучасне кіно Угорщини»

 • 17-27.09 Гогольфест, Київ, ВДНГ

 • 2.09 Фільм про прибульців покажуть в обсерваторії в Києві

Календар публікацій

« Січень 2016 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Ексклюзив

Стрічка твітів

Tweets by @kiyok_com
Ostannya Barikada